Zpracovávám
Seriál Král Šumavy - obsazení, příběh, vše o seriálu

Údolí smrti nedaleko česko-bavorských hranic, nechvalně proslulé místo, kde při útěku za hranice zemřelo nejvíce uprchlíků i pohraničníků. S pomocí těch nejodvážnějších šlo ale také o jednu z mála možností, jak se osvobodit z totatitního Československa.
Legendou mezi pohraničníky se stal Josef Hasil známý také jako Král Šumavy. Dramatickou minisérii v režii Davida Ondříčka uvidí diváci už na podzim na Voyo Original.

Obsah článku
 1. Seriál Král Šumavy datum premiéry
 2. Seriál Král Šumavy: Fantom temného kraje příběh
 3. Král Šumavy epizody
 4. Oskar Hes v roli krále Šumavy
 5. Seriál Král Šumavy obsazení
 6. Voyo Original
 7. Král Šumavy trailer Voyo

Seriál Král Šumavy datum premiéry

První díl Krále Šumavy je ke shlédnutí na Voyo Original od 9. prosince 2022. Seriál reprezentoval českou tvorbu také na mezinárodním filmovém festivalu Finále Plzeň, kde byl k vidění první díl.

Seriál Král Šumavy: Fantom temného kraje příběh

Nový seriál z produkce Voyo Original je inspirován knižním bestsellerem Jana Žáka z roku 2012 - Návrat krále Šumavy. Příběh sleduje dva mladé pohraničníky - Josefa Hasila a Zdeňka Vyletu, kteří se tlakem doby a částečně i také mladickou touhou po dobrodružství rozhodnou pomáhat lidem při přechodu hranic na západ.

Natáčení probíhalo na reálných místech - diváci tak dostanou autentický pohled včetně ikonických míst z původního románu jako je Údolí smrti u Kamenné hlavy, kde při přechodu zemřelo nejvíce lidí.

Vojtěch Vodochodský ve vedlejší roli v seriálu pro voyo král šumavy

Koupit Voyo kupon

Seriál nabídne novější a autentičtější pohled na příběh než stejnojmenný legendární film Karla Kachyni z roku 1959. Minisérie Davida Ondříčka se opírá o prameny a vzpomínky pamětníků včetně moha rozhovorů Jana Žáka se skutečným Josefem Hasilem, který zemřel v roce 2012 v americkém Chicagu, kam emigroval po roce 1954, kdy byla dostavěna železná opona. V seriálu si zahraje dokonce i sám autor knižní předlohy - David Jan Žák.

„Diváci se mohou těšit na diametrálně jiný úhel pohledu oproti filmu Karla Kachyni z roku 1959, tehdy si nemohl dovolit mít tam pohraničníka, který zradí a půjde proti komunistické diktatuře. I když původní námět Rudolfa Kalčíka takový byl,“ říká k seriálu autor předlohy pro prachatický.deník.cz

Král Šumavy epizody

Minisérie bude mít celkem tři epizody o zhruba hodinové délce.

 1. díl - datum premiéry 9.12.2022
 2. díl - datum premiéry 16.12. 2022
 3. díl - datum premiéry 23.12. 2022

Oskar Hes v roli krále Šumavy

Josefa Hasila si zahraje herec Oskar Hes, kterého můžeme znát z filmů Davida Ondříčka Zátopek (2021), z oceňovaného seriálu Dukla 61 (2018) nebo také z kontroverzní minisérie České televize od Jana Hřebejka: Pozadí událostí (2022). Oskar Hes si natáčení na Šumavě užíval:

„V roli se cítím skvěle, už nám zbývá asi jen několik dní natáčení, jezdili jsme na motorce i na kole, bylo to velmi akční a zábavné,“ řekl o své roli mladý herec.

Oskar Hes jako Král Šumavy na voyo original

Mrkněte také na 5 nejlepších českých vánočních filmů a užijte si české Vánoce na Voyo.

Seriál Král Šumavy obsazení

 • Oskar Hes - Josef Hasil
 • Vojtěch Vodochodský - Zdeňek Vyleta
 • Kristýna Podzimková
 • Judit Bárdos
 • Gabriela Heclová
 • Jan Nedbal

Voyo Original

Král Šumavy bude už 6. přírůstkem do rodiny Voyo Original. Po úspěšných seriálech jako Případ Roubal, Jitřní Záře nebo Iveta, tak Voyo znovu vsadilo na přitažlivé téma vycházející ze skutečných událostí. Poprvé se ale podíváme dál do minulosti, tedy na konec 40. let ve válkou a novou diktaturou poznamenaného Československa.

Král Šumavy trailer Voyo

Pokud vás zajímají nové české seriály na Voyo, určitě mrkněte také na článek 5 nejočekávanějších novinek na Voyo 2023 .


Další zajímavé články

"After: Pouto" na Voyo – Co od něj očekávat?
 • Natálie Nelligan
 • 12.03.2024
 • 0

S příchodem nového filmu "After: Pouto", který bude od 16. března dostupný na platformě Voyo, se fanoušci po celém světě těší na…

12 prosincových novinek na Voyo
 • Natálie Nelligan
 • 29.11.2023
 • 0

Obloha je šedá a pod nohama křupe první sníh. Najednou strávíme mnohem více času navlékáním hromady vrstev. Šála, rukavice……


(0) Komentářů
Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.