Zpracovávám
Odvážný český snímek Okupace od 21. srpna na Voyo

Debut režiséra Michala Nohejla si odnesl pochvalné recenze a stal se nadějným příslibem pro českou kinematografii, která už nějakou dobu přešlapuje mezi nekonečnými variacemi na Ženy běhu a detektivkami. Film Okupace jde výrazně odlišnou cestou a funguje jako jakási psychologická sonda do různorodých českých povah a jejich slabostí. Na Voyo bude film symbolicky zpřístupněn 21. srpna 2023.

Obsah článku
  1. Sovětský voják v nacistické uniformě
  2. Český lev za nejlepší film, režii a scénář
  3. Okupace (2021) Trailer

Sovětský voják v nacistické uniformě

Příběh se odehrává v komorním prostoru podzemního baru, kam dva muži posilnění alkoholem odvlečou opilého ruského vojáka, navlečou ho do nacistické uniformy a když se probere, předstírají, že druhá světová válka stále trvá.

„Jsem fanoušek Švejka a tahle historka přesně zapadá do světa hrdinů a antihrdinů. I když se odehrála za normalizace, mohlo se to stát kdykoliv, klidně i v době německé okupace nebo dnes,“ řekl pro Český rozhlas Vltava režisér Michal Nohejl.

Hlavní hrdinové filmu Okupace (2021).

Český lev za nejlepší film, režii a scénář

Kvalitu snímku ocenili také porotci Českého lva za rok 2021. Ze 13 nominací proměnil hned tři a to v ceněných kategoriích nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší scénář.
Pokud se více zajímáte o novinky na Netflixu, koukněte na článek Co nás čeká na Netflixu v srpnu 2023.

Okupace (2021) Trailer


Další zajímavé články

5 nejlepších českých seriálů na Voyo v roce 2022
  • Vojtěch Mišura
  • 07.02.2023
  • 3

Není tajemstvím, že se Voyo v poslední době rozhodlo zaměřit na novou českou tvorbu a podpořit tak vznik neotřelých seriálů,…

5 nejlepších hororů na Voyo v zimě 2023
  • Vojtěch Mišura
  • 21.02.2023
  • 0

Únor je kalendářně nejkratší měsíc v roce, pocitově ale utíká ze všech nejpomaleji. Dny jsou ještě mrazivě studené, slunce…


(0) Komentářů
Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.