Zpracovávám
5 nejlepších hororů na Voyo v zimě 2023

Únor je kalendářně nejkratší měsíc v roce, pocitově ale utíká ze všech nejpomaleji. Dny jsou ještě mrazivě studené, slunce bezpečně ukryté za ocelově šedou oblohou a lidé působí tak nějak unaveněji a mrzutěji než v jiných obdobích roku. Aby si naši předkové zkrátili dlouhé zimní večery, vyprávěli si ve svých chalupách strašidelné příběhy a lidové pověsti ze svého okolí. Dneska si místo toho pustíme horor v televizi. Nechte se inspirovat těmi nejzdařilejšími duchařskými snímky dostupnými na Voyo.

Obsah článku
 1. Děsivé dědictví (2018)
 2. Noční můry z temnot (2019)
 3. Démon zatracení (2019)
 4. Mořská horečka (2019)
 5. Nebojte se tmy (2010)

1) Děsivé dědictví (2018)

Hodnocení na ČSFD: 67%

Pokud máte rádi atmosférické horory, které raději než na laciné lekačky sází na propracovanou psychologiihutnou atmosféru, Děsivé dědictví vás určitě nezklame. Debutující režisér Ari Aster vytvořil vskutku děsuplný a silný příběh, který si pohrává s tématem rodinné tragédie, která se postupně dostává na povrch a ovlivňuje osudy všech přítomných.

Výborný scénář doplňují skvělí herci, kteří film povyšují na jeden z nejlepších hororových počinů posledních let.

Koupit Voyo kupon

Hlavní hrdina hororu Děsivé tajemství na Voyo


2) Noční můry z temnot (2019)

Hodnocení na ČSFD: 58%

V ospalém americkém městečku uprostřed kukuřičných polí se parta teenagerů potýká s běžnými problémy dospívání. V revolučním roce 1968 panuje atmosféra odboje proti vietnamské válce a blížících se prezidentských voleb. To je ale to poslední, co by naše hrdiny zajímalo. Nechtěně totiž probudí tisíciletou čarodějnici, která má s obyvateli nevyřízené účty…

Na filmu se podílel také proslavený režisér Guillermo del Toro (Faunův labyrint, HP a vězeň z Azkabanu), který snímku dodal na hororově pohádkové atmosféře.

Noční můry z temnot - hlavní hrdina a monstrum z filmu.

3) Démon zatracení (2019)

Hodnocení na ČSFD: 54%

Další snímek těžící z nejklasičtější doby hororů, tedy z 80. let. I v tomto případě je hlavním hrdinou sedmnáctiletý Ben, který se nastěhuje do přístavního města a snaží se zapomenout na nedávný rozchod svých rodičů a najít si nové kamarády. To by mu ale nesměl jeho soused zmizet přímo před očima. A celé město předstírat, že se vůbec nic nestalo.

Mezi klady filmu patří rozhodně zdařilá retro atmosféra a pěkně postaru provedené efekty, díky kterým působí vizuální stránka příjemně starosvětsky a autenticky.Škoda jen samotného způsobu vyprávění, které vám toho možná prozradí příliš mnoho a příliš brzy.

Monstrum z filmu Démon zatracení na Voyo.

4) Mořská horečka (2019)

Hodnocení na ČSFD: 51%

Mořská horečka vyniká oproti klasickým hororům originálním prostředím a postavami, které nejsou pro tento žánr zcela typické. Studentka biologie se vydá na průzkumnou výpravu na širý oceán s posádkou, ve které nepanuje zrovna nejpříjemnější atmosféra.

A není divu, protože pod hladinou sídlí neznámé podmořské monstrum, které mezi posádku rozšíří smrtelnou infekci. Nikdo si nemůže být jistý, zda je nakažený a zda volit mezi vlastní záchranou a riskem přenést infekci na pevninu, a tím ohrozit smrtelnou pandemií celý svět.

Hororový snímek Mořská horečka na Voyo - hlavní hrdinka.

5) Nebojte se tmy (2010)

Hodnocení na ČSFD: 53%

V americkém snímku Nebojte se tmy se žádného experimentování nedočkáte, naopak jde o klasický příběh, kdy se manželský pár s malým dítětem nastěhuje do starého opuštěného domu kdesi v zapadákově a doufá, že je nepotká stejný osud jako tucet podobných hororových hrdinů. A samozřejmě že potká...

Ve sklepení totiž bydlí prastaré zlo, které přesně na někoho takového čekalo. I když příběh ničím nepřekvapí, přesto má alespoň vizuálně co nabídnout.

Hlavní hrdinka hororu Nebojte se tmy na Voyo

Pokud vás horory na Voyo nezaujaly a raději dáváte přednost Netflixu, mrkněte na článek 5 nových hororů na Netflixu.

Horory Voyo 2023

 1. Děsivé dědictví
 2. Noční můry z temnot
 3. Démon zatracení
 4. Mořská horečka
 5. Nebojte se tmy

Další zajímavé články

5 nejlepších českých seriálů na Voyo v roce 2022
 • Vojtěch Mišura
 • 07.02.2023
 • 3

Není tajemstvím, že se Voyo v poslední době rozhodlo zaměřit na novou českou tvorbu a podpořit tak vznik neotřelých seriálů,…

5 nejočekávanějších novinek na Voyo 2023
 • Vojtěch Mišura
 • 01.02.2023
 • 0

V roce 2023 nás čeká plno novinek z produkce Voyo Original, která se zaměřuje na původní české seriály. Těšit se můžeme jak na…


(0) Komentářů
Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.