Zpracovávám

Srovnání IPTV služeb v ČR 2024

Říká se, že klasické televizi už odzvonilo. Toto tvrzení je ale pravda jen tak z poloviny. Klasickému lineárnímu sledování televize sice možná sledovanost pozvolna klesá, na výsluní se ale dostávají jiné služby - kromě velmi populárních VOD platforem jako je Voyo či Netflix také čím dál více lidí využívá takzvané IPTV služby. V tomto článku si řekneme, co vůbec IPTV je, jaké má výhody a představíme si nejpopulárnější a nejlepší poskytovatele.

Obsah článku
 1. Co je IPTV?
 2. Co je OTT?
 3. Výhody IPTV
 4. Jak vybrat IPTV?
 5. Telly
 6. SledováníTV
 7. Kuki
 8. O2TV
 9. T-Mobile TV (Magenta TV)
 10. Vodafone TV
 11. Lepší TV
 12. Skylink Live TV
 13. Nordic TV
 14. Mazaná TV
 15. Antik TV
 16. Sweet TV
 17. Srovnávací tabulka IPTV

Co je IPTV?

IPTV je zkratka pro termín „televize přes internetový protokol“. V zásadě se jedná o systém, pomocí kterého je šířen „signál“ digitální televize. Rozdíl oproti klasickému televiznímu přenosu je v tom, že se šíří skrze počítačové a internetové sítě. I proto je tato služba nabízena ve výhodných balíčcích spolu s internetem či mobilním tarifem. Na tomto principu fungují služby jako je O2TV nebo Nordic TV.

Co je OTT?

OTT je pro koncového uživatele na první pohled k nerozeznání od IPTV. Pojem je zkratkou pro „over the top“. Data z vysílání jdou k divákovi přes veřejnou síť, narozdíl od IPTV služeb, u kterých data prochází jen skrze uzavřenou, „soukromou“ síť daného poskytovatele. Asi nejvýznamějším zástupcem OTT služby v našem seznamu je Telly.

Jelikož poskytovatelé technologie IPTV a OTT často prolínají a kombinují, v tomto článku pojmy pro zjednodušení zaměňujeme.

Výhody IPTV

Jednou z největších výhod IPTV je množství kanálů, které nabízí. Internetová TV tedy za cenu, která je mnohdy výhodnější než u satelitu nebo kabelové televize, poskytuje přístup až ke stovkám nejrůznějších televizních stanic.

Další výhodou je také interaktivita služby. Aplikace divákům umožňují pohodlně brouzdat mezi kanály díky chytrému vyhledávání, kde pořady můžete hledat podle času, kanálů, ale taky třeba herců, kteří ve filmu hrají. Vše si také můžete pustit i ze záznamu - většina IPTV služeb nabízí alespoň 7denní archiv všech dostupných kanálů. No a když víte, že si svůj oblíbený pořad nestihnete přehrát ani v této lhůtě, není nic jednoduššího, než si pořad nahrát. IPTV služby totiž nabízejí možnost záznamu, a to až v desítkách hodin.

Výhod je tedy opravdu přehršel. Naopak nevýhody se hledají jen těžko. TV přes internet totiž umí přehrávat televizní vysílání i živě, stejně jako klasická televize.

Jaké má IPTV výhody oproti klasické televizi?

 • lepší cena
 • větší výběr kanálů
 • interaktivní prostředí
 • až několikatýdenní archiv pořadů
 • možnost nahrávání pořadů na později

Jak vybrat IPTV?

Jelikož se jednotlivé služby liší v různých drobnostech, je třeba si říct, které funkce jsou pro vás důležité. Je to nahrávání pořadů, množství dostupných kanálů, nebo snad počet zařízení, přes které můžete TV na internetu sledovat?

Aby se vám lépe vybíralo, připravili jsme si pro vás shrnutí těch nejdůležitějších informací o IPTV službách, které jsou dostupné v ČR. Na konci pak najdete přehlednou tabulku s těmi nejdůležitějšími informacemi. Snad vám tyto informace pomohou se dopátrat, která je ta nejlepší internetová televize.

Telly

 • Cena: od 250 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 121 (z toho 80 v HD)
 • Záznamy: až 100 hodin
 • Počet zařízení: 4

Telly nabízí tři základní balíčky - Malý, Střední a Velký. Z nabídky si tedy podle svých preferencí vybere snad každý. Ke každému z balíčků lze navíc dokoupit filmový balíček, ve kterém dostanete přístup ke kanálům HBO. Pro sportovní fajnšmekry je tu také balíček Sport, který nabízí vysílání všech možných druhů sportu. V nabídce Telly televize je také balíček RED, ve kterém zase najdete programy určené pro dospělé.

To vše je zabalené do líbivého a hlavně přehledného uživatelského rozhraní, které se jmenuje Moje Telly. Toto prostředí je bezproblémové a stabilní, nemusíte se tedy obávat žádných výpadků. Celkově Telly nabízí velmi příjemný uživatelský zážitek, i proto se stala vítězem různých spotřebitelských testů.

Pokud byste si chtěli pořídit Telly na zkoušku, můžete využít nabídky 14 dnů zdarma a všechny funkce poctivě ozkoušet. Předplatné Telly je navíc vždy bez závazku, můžete jej tedy kdykoliv zrušit.

Pejsek ležící pod dekou s logem Telly.

SledováníTV

 • Cena: od 229 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 193 (z toho 80 v HD)
 • Záznamy: až 120 hodin
 • Počet zařízení: 5

Jedním z nejrozšířenějších poskytovatelů internetové televize v Česku je Sledování TV. K jeho velké popularitě jistě přispívá i to, že vedle základních balíčků nabízí SledováníTV balíčky sportovní, filmové, erotické, dokumentární nebo třeba pro děti. Vybere si tedy opravdu každý. Pro více informací můžete nahlédnout do SledováníTV ceníku.

Přikoupit můžete také balíček, který vám umožní skrze SledováníTV sledovat kanály televize Prima bez reklam nebo třeba možnost připojit ke službě další zařízení. Ač zde není možnost vyzkoušet SledováníTV zdarma, můžete využít nabídky 1. měsíce za pouhou 1 korunu. Předplatné lze potom kdykoliv zrušit, služba je totiž bez závazků. A jestli hledáte fajn dárek pro televizního fanatika, neměl by vám uniknout náš SledováníTV voucher.

Dvě ženy sledující pořady v televizi.

Kuki

 • Cena: od 190 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 158 (z toho 113 v HD)
 • Záznamy: až 50 hodin
 • Počet zařízení: 7

Kuki televize nabízí stejně jako většina jejích konkurentů balíčky pro každého. Čím se ale od konkurence odlišuje je možnost přizpůsobení. Nastavit si můžete třeba i vzhled aplikace, aby co nejvíce lahodil vašemu oku. Rozsáhlé možnosti Kuki nabízí ale i u předplatného - základní balíček můžete doplnit téměř jakoukoliv doplňkovou službou, která vás napadne.

Tato pozitiva jsou však vykoupena o něco horším uživatelským prostředím, které je poněkud nepřehledné. Pokud tedy nejste zkušeným uživatelem podobných služeb, doporučili bychom vám se spíše poohlédnout po jiném poskytovateli.

Seriálová nabídka IPTV služby Kuki.

O2TV

 • Cena: od 349 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 142 (z toho 68 v HD)
 • Záznamy: až 100 hodin
 • Počet zařízení: 3

O2TV je stálicí na poli IPTV služeb. Nabízí tři různé typy předplatného (O2TV Bronzová, O2TV Stříbrná a O2TV Zlatá) - balíčky se liší hlavně počtem dostupných kanálů. Jelikož je služba poskytována telefonním operátorem, můžete ji spojit s mobilním tarifem nebo připojením k internetu za výhodnou cenu. A pro ty z vás, kteří nedisponují chytrou televizí, nabízí O2 set top box za drobnou úplatu.

Na své si přijdou i sportovní nadšenci. Těm například nabízí O2 TV Premier League zápasy a mnoho dalších exkluzivních sportovních přenosů. které můžete sledovat v multidimenzi. Můžete tedy přes O2TV sledovat více zápasů najednou. Dále O2TV nabízí samozřejmě i zpětné přehrávání, neomezené nahrávání pořadů a mnoho dalšího.


Přes všechny tyto výhody ale stále zůstává strašákem O2TV cena, která mezi konkurenčními službami patří k těm vyšším. Vyplatí se tedy snad jen pokud od 02 odebíráte i internet a mobilní tarif.

Televize se zapnutou aplikací O2TV.

T-Mobile TV (Magenta TV)

 • Cena: od 399 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 166 (z toho 107 v HD)
 • Záznamy: až 60 hodin
 • Počet zařízení: 6

Další IPTV službou, která je poskytována mobilním operátorem, je T-Mobile televize, kterou můžete znát pod obchodním názvem Magenta TV. Ta nabízí řadu balíčků s různými výhodami. V základu je televize od T-Mobile poměrově dražší. Dobrou zprávou však je, že pokud službu provážete s mobilním tarifem, dostanete o mnoho přívětivější cenu.

Každý z balíčků si navíc můžete vyzkoušet za zvýhodněnou cenu, která platí po tři první měsíce. Můžete tak prozkoumat, jaké nabízí T-Mobile TV programy. Součástí toho je i startovní balíček české VOD služby Voyo. Nevýhodou oproti tomu je, že abyste mohli televizi T-Mobile začít využívat, musíte podepsat smlouvu s 30denní výpovědní lhůtou - a to osobně.

Zařízení, na kterých lze sledovat Magenta TV od T-Mobile.

Vodafone TV

 • Cena: od 320 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 150 (z toho většina v HD)
 • Záznamy: až 100 hodin
 • Počet zařízení: 10

Vodafone televize je veskrze jednoduchá, ale funkční. Někteří z vás si mohou pamatovat službu Horizon GO, kterou provozoval tehdejší poskytovatel UPC - Vodafone tuto službu podědil a přetvořil ji právě v televizi Vodafone. Stejně jako dvě předchozí IPTV je poskytovaná telefonním operátorem. Nabízí také veskrze stejný balíček výhod, jen s několika drobnými rozdíly. V nabídce je také několik doplňkových balíčků - příkladem balíček Family, ke kterému navíc získáte přístup k VOD službě Voyo, nebo balíček Cinema, který zase obsahuje kanály HBO a streamovací službu HBO Max.

Televize od Vodafone má ale hned několik kazů na kráse. Je to především vyšší cena Vodafone internetové televize (která však stejně jako u O2TV a T-Mobile IPTV klesá po spojení vyúčtování s tarifem či internetem) a špatné odladění televizní aplikace. Uživatele počítačů Apple potom také nepotěší fakt, že webovou aplikaci nelze spustit na zařízeních s operačním systémem MacOS.

Vodafone TV nabízí i řadu sportovních přenosů.

Lepší TV

 • Cena: od 119 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 162 (z toho 127 v HD)
 • Záznamy: neomezeně
 • Počet zařízení: 3

Je LepšíTV opravdu lepší? Co se týče hodnocení, má Lepší TV recenze opravdu jedny z nejlepších. Nemalou zásluhu na tom má jistě cena předplatného téhle IPTV služby, která je velmi příznivá - nejlevnější balíček pořídíte už za 119 Kč na měsíc. Ceník Lepší TV je ale celkově velmi příznivý, měsíční cena totiž u žádného z tarifů nepřesahuje 289 Kč. Předplatné je také bez závazků, lze jej tedy kdykoliv zrušit.

I za tak nízké ceny nabízí lepší TV online podívanou na úrovni svých dražších konkurentů - zpětné přehrávání (až o 100 dní!), archiv, vysoká kvalita obrazu i rozsáhlá filmotéka je součástí všech balíčků. Provozovatelé se také snaží vyhovět přáním svých zákazníků, a tak pravidelně rozšiřují programovou nabídku (v poslední době třeba o populární kanály jako je Discovery Channel nebo Eurosport 1 i 2). A navíc k přehrávání stačí slabý internet.

Stále váháte? Lepší TV zdarma období na vyzkoušení sice neposkytuje, za prvních 10 dnů však zaplatíte pouhou 1 korunu. Snadno tak můžete vyzkoušet, zda vám bude služba vyhovovat. Pro více informací navštivte Lepší TV ceník.

Aplikace Lepší.TV spuštěná na televizi.
 • Cena: od 179 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 86 (z toho 63 v HD)
 • Záznamy: nejsou možné
 • Počet zařízení: 5

Další těžkou vahou na poli IPTV služeb je bezpochyby internetová televize Skylink. Tuto firmu můžete znát ještě z dob set-top boxů a podobných zařízení. Věděli jste ale, že si můžete předplatit i Skylink přes internet? Za zajímavou cenu si tak můžete dopřát všech výhod internetové televize. Za zmínku stojí třeba i spolupráce s CANAL+, díky které si budete moci vychutnat všechny zápasy anglické Premier League a mnoho dalších sportovních přenosů.

Pokud sport zrovna není vaše parketa, mohla by vás potěšit třeba řada exkluzivních filmových a seriálových premiér, které SkylinkLive pro své odběratele nachystal. Moderní uživatelské prostředí zase potěší ty, kteří už si zvykli na Netflix a podobné služby - Skylink Live TV aplikace je rozhraním velmi podobná.

Uživatel Skylink Live TV brouzdající širokou nabídkou programů.

Nordic TV

 • Cena: od 245 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 120 (všechny v HD)
 • Záznamy: až 300 hodin
 • Počet zařízení: 4

S trochu omezenější nabídkou přichází i český poskytovatel telekomunikačních služeb Nordic Telecom, pro který je internetová televize online spíše takovou bokovkou. Jejich IPTV si totiž můžete předplatit jen v případě, že si platíte i jejich internet. V případě že ne, máte bohužel u NordicTV dveře zavřené.

I přesto se ale Nordicům daří poskytovat vcelku kvalitní služby, i když za poněkud vyšší cenu. Nabídka je poměrně široká a když si nevystačíte se základní nabídkou, není problém dokoupit balíček se sportovními nebo třeba erotickými programy. Sleduj Nordic TV aplikace je dostupná na televize, počítače i telefony.

S Nordic TV se bude bavit celá rodina.

Mazaná TV

 • Cena: od 119 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 120
 • Záznamy: až 160 hodin
 • Počet zařízení: 4

Další IPTV má také na svědomí poskytovatel internetu, tentokrát jihočeský Starnet. MazanáTV cílí především na využití v rodině, proto v balíčcích této IPTV služby najdete přehršel dětských a rodinných kanálů. U toho to však nekončí - k dispozici máte i kanály sportovní, dokumentární a filmové. Navíc je zde možnost dokoupit balíčky s HBO a Cinemaxem.

Co se týče používání, Mazaná TV aplikace ničím přliš nevybočuje. To bude možná výhodou třeba pro starší obyvatele vaší domácnosti - rychle se zorientují a používání pro ně bude hračkou. Mazanou TV je možné sledovat na počítačích, telefonech i televizích.

Nabídka tarifů Mazané TV od společnosti Starnet.

Antik TV

 • Cena: od 0 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 160 
 • Záznamy: nejsou možné
 • Počet zařízení: 4

S kůží na trh přišel i slovenský operátor Antik Telecom, který svou službu přetvořil pro český trh. Tento přerod však neproběhl beze ztrát, a tak česká Antik TV ztrácí nejen oproti slovenské verzi, ale i v porovnání s širokou konkurencí. Nabídka kanálů není příliš široká a ani technické provedení neoslní. Služba nevybočuje ani cenou, nejlevnější balíček můžete pořídit za 199 Kč na měsíc. Potěší snad jen vstupní balíček se základními kanály, který Antik TV online nabízí zdarma.

Celkově je vidět, že se Antik TV soustředí spíše na slovenský trh, kde je určitě dobrou volbou. V Česku bychom ale doporučili se poohlédnout jinde.

Ukázka aplikace Antik TV s nabídkou programů a reklamním sloganem.

Sweet TV

 • Cena: od 169 Kč za měsíc
 • Počet kanálů: až 144 (všechny v HD)
 • Záznamy: nejsou možné
 • Počet zařízení: 5

Mezi zahraniční zástupce na poli IPTV poskytovatelů se řadí také ukrajinská Sweet TV, která na český trh vstoupila teprve nedávno. Nabízí solidní programovou nadílku za rozumnou cenu, nejlevnější balíček pořídíte už za 169 Kč na měsíc. Pokud si ale potrpíte na výhodné nabídky, určitě mrkněte na naše výhodné Sweet TV poukazy, se kterými můžete získat až 3 měsíce sledování TV na internetu jako dárek!

Pokud chcete sledovat TV online zdarma, Sweet TV nabízí také krásných 7 neplacených dní, během kterých se můžete rozhodnout, zda si službu budete dále předplácet.

Logo Sweet TV na bleděmodrém pozadí.

Srovnávací tabulka IPTV

Název Cena Počet kanálů Počet zařízení
Antik TV od 0 Kč/měsíc až 160 až 4
Lepší TV od 119 Kč/měsíc až 162 až 3
Mazaná TV od 119 Kč/měsíc až 120 až 4
Sweet TV od 169 Kč/měsíc až 144 až 5
Skylink Live TV od 179 Kč/měsíc až 82 až 5
Kuki od 190 Kč/měsíc až 158 až 7
SledováníTV od 229 Kč/měsíc až 193 až 5
Nordic TV od 245 Kč/měsíc až 120 až 4
Telly od 250 Kč/měsíc až 121 až 4
Vodafone TV od 320 Kč/měsíc až 150 až 10
O2TV od 349 Kč/měsíc až 142 až 3
T-Mobile IPTV od 399 Kč/měsíc až 166 až 6