Zpracovávám
Tipy na dárek pro miminko

Hledáte pro své malé miminko ideální dárek? Přemýšlíte o tom, co by ho potěšilo a zároveň podpořilo jeho rozvoj a radost ze hry? Nebo se miminko narodilo vašim přátelům či blízkým a vy teď hledáte hezký dárek ke křtinám či k narození dítěte? V tomto článku vám přinášíme inspiraci na dárky pro miminka, rozdělené podle věkových kategorií. Vyberte své malé lásce dárek, který bude nejen bezpečný, ale miminko se s ním opravdu zabaví a možná i něco nového naučí.

Obsah článku
  1. Dárky pro miminka ve věku 0-6 měsíců
  2. Dárky pro miminka ve věku 6-12 měsíců
  3. Dárky pro batolata ve věku 1-2 let

Dárky pro miminka ve věku 0-6 měsíců

Na první pohled se nám může zdát, že tak malinké děti ještě nic pořádného neumí. Není tomu tak - jejich smysly jedou na plné obrátky a v mozku se jim posilují důležitá spojení. V prvních šesti měsících života miminka jsou proto vhodné hračky a pomůcky, které podporují jejich smyslový vývoj.

Miminko jistě potěší měkké plyšové hračky s kontrastními barvami a různými texturami. Zrak se totiž miminku vyvíjí postupně. Ačkoliv vidí hned od narození, zrak se postupem času zlepšuje a zostřuje. Je pro ně tedy lepší hračka jednolité, výrazné barvy, ideálně na jednoduchém pozadí.

A když kojenci leží v postýlce či v kočárku (a zrovna nespí), určitě je zaujme závěsný kolotoč. Kolotoč je skvělý dárek i pro úplně nově narozené miminko - na uklidňující melodii si rychle zvykne a rodiče si brzy také můžou užívat nerušeného spánku. Na kolotoče nebo poutka nad pelíškem miminka se často dají zavěsit i další rotující hračky - skvělá je například Všetečná chobotnice Lamaze, kterou snadno koupíte na Alze s naším dárkovým poukazem Alza.cz.

Být miminkem je dřina - i když se nám to tak nemusí zdát. Malé děti během prvního roku života projdou obrovským fyzickým vývojem a neustále cvičí. Proto se jim hodí barevná či kontrastní deka, na které mohou pást koníčky a přetáčet se za zajímavými vizuálními i hmatovými vjemy. Na Mall.cz můžete koupit Chipolino hrací deku s piankem, kde děti při kopání nohama naráží do piána, které vydává zvuky. Výhodou je, že i na Mall u nás koupíte dárkový poukaz.

Maminky a tatínky jistě potěší i náš dárkový poukaz do Lékárny.cz - ať už potřebují plenky, vlhčené ubrousky či umělou výživu, jedná se o skvělý dárek pro miminko k narození.

Mall.cz také prodává krásné památeční dárky pro novorozence - ať už sháníte dárek k narození holčičky či chlapečka, poslouží vám skvěle pastelově růžový či modrý little dutch Memory box, do kterého miminku uložíte vše, s čím přišlo na svět. Tyto boxy slouží i jako perfektní dárky ke křtinám.

Dárky pro miminka ve věku 6-12 měsíců

Z vašeho malého, nevinného a (ideálně) věčně spícího broučka se stává aktivní malý človíček. Jaké existují dárky pro půlroční dítě?

V této fázi vývoje se miminka opravdu začínají zapojovat do hry. Ne každý ví, že rozvoj řeči přímo souvisí s rozvojem motorických dovedností. A na obojím půlroční děti pracují. Proto jsou pro ně skvělé nejen měkké hračky, které se dají stisknout, mačkat nebo plácat, ale i další hračky z kvalitních materiálů.

Jedním z nejpopulárnějších materiálů je dřevo. Dřevo je trvanlivé a vydrží i hrubší zacházení dítěte. Na Mall.cz můžete momentálně zakoupit například krásnou motorickou stohovací věž s hlavou králíčka.

Koupit poukazy Mall.cz

Krásný a levný dárek pro miminko v tomto věku, který podporuje souhru motoriky a zraku, je i koulodráha. Pozor si však dejte na to, abyste koupili dráhu s dostatečně velkým míčkem - děti v tomto věku rády objevují svět hlavně ústy.

Dětem v tomto věku také běžně začínají růst zuby. Rodiče tedy trápí nejen neustálé slintání, ale také bodýčka ušpiněná prvními pokusy o kašovitou stravu. I proto je skvělým dárkem pro miminko dárkový poukaz na Zalando - ačkoliv si ještě samo nevybere, rodiče se mohou poohlédnout po kvalitním savém či funkčním prádle.

Dárky pro batolata ve věku 1-2 let

V tomto věku batolata již aktivně chodí, nebo se o chůzi alespoň snaží - a také začínají projevovat ještě větší zájem o prozkoumávání světa. Proto děti v tomto věku milují hlavně hračky, které podporují chůzi. Pozor na chodítka, ve kterých děti visí - nemají dobrý vliv na správné postavení těla. Pro děti v tomto věku jsou mnohem přínosnější chodítka, která mohou tlačit před sebou. Bambule, do které u nás můžete koupit dárkový poukaz, prodává hezká chodítka s interaktivními prvky, takže si s nimi batolátka vyhrají, i když se zrovna o chůzi pokoušet nebudou.

Skvělé také je u takto starých dětí podporovat rozvoj logických dovedností a přemýšlení. Děti už jsou často schopny vyřešit jednoduché dřevěné labyrinty a vkládací hračky s velkými obrázky. Spolu s knížkami také slouží k rozvoji řeči, pokud si s rodiči aktivně hrají a pojmenovávají si jednotlivé obrazy.

Roční děti také velmi rády napodobují dospělé. Proto jsou skvělými dárky pro miminka hračky jako jsou kuchyňské sety, nákupní košíky nebo sady s nářadím. S prvními slovy a batolecím žvatláním všechny určitě pobaví plyšoví křečci nebo papoušci, kteří po dětech opakují, co říkají.

Malá holčička s foťákem.

V neposlední řadě určitě stojí za zmínku pro otrlé rodiče také dřevěné sady hudebních nástrojů. Většinou se jedná o bubínky, tamburíny, chrastící vajíčka a kastaněty, které u dětí rozvíjí jejich smysl pro rytmus. Vyhrát si s nimi také často mohou i se staršími sourozenci - tyto typy hraček bývají oblíbené napříč různými věky.

Pokud stále hledáte inspiraci, můžete se také podívat na naše další dárkové poukazy pro miminka. Pokud hledáte dárky pro starší děti, pak vás možná zaujme náš článek s tipy na dárky pro kluky - nebo s tipy na dárky pro holky.


Další zajímavé články

5 tipů na dárek k narozeninám na poslední chvíli
  • Vojtěch Mišura
  • 20.04.2023
  • 0

Zjistili jste právě, že někdo z vašich blízkých má dnes narozeniny a vy pro něho nic nemáte? Nevěšte hlavu! Dárkové poukazy…

5 tipů na dárek ke Dni dětí
  • Kateřina Kučerová
  • 31.05.2023
  • 0

Sestavili jsme pro vás seznam s pěti nápady na dárky, které potěší malé i starší děti. Nezáleží na tom, jestli sháníte naučné a…


(0) Komentářů
Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.