Zpracovávám
Jak se ubránit klíšťatům na vrcholu sezóny?

Česká republika patří mezi státy s nejvyšším počtem nákaz lymské boreliózy v Evropě. Každý rok se u nás tímto nepříjemným onemocněním nakazí přes 4000 lidí. Nejvyšší výskyt nemoci je u dětí od 4 do 9 let. Je tedy důležité se pořádně chránit, případně na nákazu přijít co nejrychleji, aby byla léčba co nejúčinnější. Vybrali jsme TOP 5 produktů na Lékárna.cz, kterými se proti tomuto zákeřnému parazitovi snadněji ubráníte.

Obsah článku
 1. Sada k odstraňování klíšťat
 2. Aerosolový repelent proti komárům a klíšťatům
 3. Olej čajovníku australského
 4. První repelent v tabletové formě
 5. Roztok pro nakapání na kůži pro psy

1) Sada k odstraňování klíšťat

Správně odstranit klíště tak, aby došlo k zamezení přenosu onemocnění, je základním preventivním opatřením. Atix sada pro bezpečné odstranění klíšťat nabízí zmrazující účinek, který brání infekci. Hypoalergenní složení lze použít také na domácí mazlíčky. Prostředek aplikujete nastříkáním na klíště a poté pomocí kleštiček parazita vytáhnete svisle nahoru.

Dívka v přírodě

2) Aerosolový repelent proti komárům a klíšťatům

Silný aerosolový repelent PREDATOR Forte je speciálně vyvinutý pro středoevropské klima, které je k parazitním infekcím nejnáchylnější. Je vhodný pro děti od 2 let a doba účinnosti se pohybuje od 4 do 6 hodin.

3) Olej čajovníku australského

Pokud preferujete přírodní ochranu, zkuste 100% čistý Tea Tree olej. Jde o účinné přírodní antiseptikum s intenzivním repelentním účinkem. Kromě ochrany proti komárům a klíšťatům je také vhodný na potlačení projevů akné, aftů, oparů a dalších kožních chorob.
Olej pochází z divokých stromů Melaleuca alternifolia, které rostou v Austrálii, kde byl původně používán místními domorodci k léčbě řady nemocí.

Čajovník australský

Koupit poukaz do Lékarna.cz

4) První repelent v tabletové formě

Určitě jste slyšeli babské rady o tom, že spořádat hodně rajčat pomáhá k ochraně proti otravnému hmyzu. A něco pravdy na tom je. Vitaminy skupiny B jsou významnými odpuzovači parazitů. Pokud vám ale rajčatům zrovna neholdujete, můžete zkusit tabletovou formu. Repelent v podobě prášků obsahuje Vitaminy B1-B12, které kromě ochrany proti hmyzu pomáají také s únavou a normální látkové výměně železa a bílkovin.

5) Roztok pro nakapání na kůži pro psy

Určitě je třeba chránit také naše domácí mazlíčky. Obzvlášť srst psů a koček jsou pro klíšťaty a blechy lákavým útočištěm. Aplikace roztoku chrání vašeho mazlíčka proti blechám až 3 měsíce, proti klíšťatům pak cca 4 týdny.

pes s klíštětem

Další zajímavé články

12 nejlepších seriálů a filmů o politice
 • Vojtěch Mišura
 • 15.09.2022
 • 0

Nakoukněte do zákulisí královských paláců a skrytých parlamentních salónů plných zajímavých diskuzí i nelítostných intrik.…

7 tipů na stylové zimní módní kousky na Zalando
 • Kateřina Kučerová
 • 01.12.2022
 • 0

Podzim je v plném proudu a ani zima na sebe nenechá dlouho čekat. Pro někoho změna ročního období znamená nové možnosti trávení…


(0) Komentářů
Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.